1 » 2

Hity sklepowe

1234

Kontakt

 • MK METAL
  Grabiszyńska 241 - HUTMEN
  53-234 Wrocław
  woj. dolnośląskie
  NIP: 9131525216
 • E-mail:biuro@mkmetal.pl
 • Telefon+48 727 561 000
  +48 724 101 001
  (71) 712 70 13

Regulamin

Regulamin sklepu internetowego MK METAL


Postanowienia Ogólne

 1. Niniejszy regulamin określa warunki oraz zasady sprzedaży obowiązujące w sklepie mkmetal.pl.
  Właścicielem oraz administratorem sklepu internetowego dostępnego pod adresem www.mkmetal.pl jest firma Mk Metal Roman Pasternak, wpisana do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej, mieszcząca się pod adresem:

MK METAL Roman Pasternak

53-234 Wrocław

ul. Grabiszyńska 241

tel. 71 712 70 13

NIP: 9131525216

REGON: 368461954

Nr. Rachunku bankowego: 37 1020 5242 0000 2802 0404 0523

 1. Sklep Internetowy mkmetal.com.pl prowadzi sprzedaż towarów (akcesoriów do bram, elementów balustrad nierdzewnych oraz elementów kutych) za pośrednictwem sieci Internet, w formie umowy zawieranej na odległość pomiędzy składającym zamówienie, dalej zwanym „Klientem” ,a Sprzedawcą.

 2. Do korzystania ze sklepu mkmetal.pl, przeglądania oferty oraz dokonywania zakupów, niezbędne jest urządzenie końcowe z dostępem do sieci Internet oraz przeglądarką internetową akceptującą pili cookies, oraz aktywne konto poczty elektronicznej.

 3. Zawartość przedstawiona przez sklep mkmetal.pl na stronach internetowych nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego, (jest to jedynie informacja handlowa).

 4. Klientem sklepu mkmetal.pl może być pełnoletnia osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej.
  Zamówienia w sklepie mkmetal.pl mogą składać Klienci którzy zdecydowali się zarejestrować w sklepie mkmetal.pl i założyli swoje indywidualne konto Klienta oraz Klienci którzy nie zakładali indywidualnego konta Klienta.

 5. Ceny towarów znajdujących się w sklepie internetowym mkmetal.pl są podane
  w złotych polskich i zawierają podatek Vat (są cenami brutto).
  Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez klienta.

 6. Obsługa sklepu dokłada wszelkich starań aby zdjęcia produktów, informacje oraz opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednak ze względu na charakterystykę wytwarzania niektórych towarów, poszczególne artykuły mogą minimalnie różnić się od fotografii oraz wymiarów ponieważ są to elementy kute.

 7. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za zakłócenia oraz przerwy w funkcjonowaniu serwisu mkmetal.pl spowodowane siłą wyższą, niedozwolonym działaniem osób trzecich oraz niekompatybilnością sklepu internetowego mkmetal.pl z urządzeniem końcowym Klienta.

   

  Produkty sprzedawane w sklepie mkmetal.pl

   

 8. Wszystkie produkty sprzedawane przez sklep internetowy mkmetal.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych oraz prawnych.

 9. Wszystkie produkty sprzedawane przez sklep internetowy mkmetal.pl zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

 10. Kopiowanie zdjęć, ikon, logotypów oraz jakichkolwiek innych elementów sklepu mkmetal.pl oraz wykorzystywanie ich do własnej działalności bez zgody Sprzedawcy jest zabronione.

 11. Wszystkie artykuły objęte sprzedażą w sklepie mkmetal.pl są objęte gwarancją producenta wynoszącą 12 miesięcy (chyba że w informacji dot. produktu podano inaczej).

 12. Dokumentem niezbędnym do przyjęcia reklamacji przez sklep mkmetal.pl jest dowód zakupu (paragon lub faktura Vat)

   

  Składanie i realizacja zamówień w sklepie mkmetal.pl

   

 13. Zamówienia przyjmowane są:
  - bezpośrednio przez stronę internetową www.mkmetal.pl 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę,
  - telefonicznie pod nr. 71 712 70 13
  i nr. 727 561 000 od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00.
  - e-mail biuro@mkmetal.pl,
  - osobiście w siedzibie firmy od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00.

 14. Klient składając zamówienie, przedstawia ofertę kupna zamawianych towarów zgodnie z informacjami na ich temat zamieszczonymi na witrynie sklepu mkmetal.pl.
  Momentem zawarcia umowy kupna-sprzedaży jest moment osobistego potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji przez obsługę sklepu (telefonicznie lub e-mailem).
  Złożenie zamówienia przez Klienta zostanie potwierdzone telefonicznie lub e-mailem wraz z podaniem danych niezbędnych do uregulowania płatności za zamówienie, kosztami wysyłki oraz potwierdzeniem danych adresowych do wysyłki towaru.
  Koszt wysyłki zależy od wagi oraz gabarytów przesyłki.

 15. Klient składając zamówienie może skorzystać ze swojego indywidualnego konta Klienta.
  Założenie indywidualnego konta Klienta jest dobrowolne oraz darmowe. Aby dokonać rejestracji oraz aby założyć indywidualne konto Klienta należy wypełnić formularz rejestracji dostępny w sklepie mkmetal.pl. Logowanie się na indywidualne konto Klienta odbywa się poprzez podanie loginu oraz hasła ustanowionego podczas rejestracji w sklepie mkmetal.pl.

 16. Klient może w każdej chwili usunąć swoje indywidualne konto Klienta bez podania przyczyny oraz bez ponoszenia z tego tytułu żadnych kosztów. Aby tego dokonać należy wysłać stosowną dyspozycję do Sprzedawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres biuro@mkmetal.pl lub na pisemnie na adres:
  MK METAL
  ul. Grabiszyńska 241,
  53-234 Wrocław

 17. Warunkiem niezbędnym do realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza zakupu dostępnego w sklepie mkmetal.pl, oraz obligatoryjnie podanie przez Klienta numeru telefonu, umożliwiającego obsłudze sklepu weryfikację oraz potwierdzenie złożonego zamówienia.
  Po przyjęciu zamówienia, obsługa sklepu potwierdzi je telefonicznie lub pocztą elektroniczną.
  Sklep może odmówić realizacji zamówienia którego nie udało się potwierdzić.
  Moment potwierdzenia złożonego zamówienia telefonicznie lub poprzez e-mail, jest też okazją do wprowadzenia ewentualnych zmian z zamówieniu, poprawienia danych osobowych lub adresowych. Klient może dokonać zmian w zamówieniu do momentu wysyłki towaru.

 18. W przypadku braku kontaktu z Klientem, braku wpłaty lub potwierdzenia zamówienia (wysyłki za pobraniem), po upływie 7 dni roboczych zostanie ono anulowane.

 19. Klient może wycofać zamówienie telefonicznie lub e-mailem do momentu wysyłki towaru.
  Nie można anulować zamówienia które zostało już wysłane.

 20. Realizacja zamówienia płatnego z góry rozpoczyna się po zaksięgowaniu wpłaty na koncie sklepu lub po przesłaniu potwierdzenia transakcji (pdf) na adres biuro@mkmetal.pl.
  Zamówienia płatne z góry, które nie zostaną opłacone w terminie 7 dni od daty złożenia zamówienia zostają anulowane.

   

  Wysyłka towaru

   

 21. Wysyłki towaru realizowane są tylko na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.
  Sklep mkmetal.pl jako formę dostawy proponuje firmy kurierskie FEDEX oraz INPOST
  Doręczenie przesyłki przez kuriera odbywa się w dni robocze tj.
  poniedziałek – piątek ( wyłączając dni ustawowo wolne od pracy),
  w godzinach roboczych (8:00 – 18:00).

 22. Szczegółowe warunki dostawy towaru realizowanego za pośrednictwem firmy kurierskiej
  są określone w regulaminie świadczenia usług FEDEX Sp. z o.o. zamieszczonym na stronie: http://www.fedex.com/pl/legal_terms.html

 23. Klienci na własną odpowiedzialność i z pełną świadomością mogą wybrać
  usługę INPOST PACZKOMAT.
  Sklep mkmetal.pl nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzone przesyłki i puste paczkomaty oraz za inne działania podejmowane przez przewoźnika INPOST.
  W takich przypadkach dochodzenie reklamacji u przewoźnika INPOST leży po stronie Klienta.

 24. Szczegółowe warunki dostawy towaru realizowanego za pośrednictwem firmy kurierskiej są określone w regulaminie świadczenia usług InPost Paczkomaty Sp. z o.o zamieszczonym na stronie: paczkomaty.pl

 25. Odbiorca przesyłki zobowiązany jest sprawdzić stan oraz zawartość przesyłki w obecności kuriera.
  W przypadku uszkodzenia przesyłki, odbiorca wraz z kurierem zobowiązani są do spisania Protokołu Reklamacji, oraz do niezwłocznego zgłoszenia zaistniałego faktu Sprzedawcy drogą mailową.

   

  Odbiór zamówionego towaru w siedzibie firmy MK METAL

   

 26. Istnieje możliwość osobistego odbioru zamówionego towaru w siedzibie firmy MK METAL tylko i wyłącznie PO WCZEŚNIEJSZYM UZGODNIENIU TAKIEJ FORMY ODBIORU Z OBSŁUGĄ SKLEPU MKMETAL.PL ORAZ POTWIERDZENIU ZE STRONY OBSŁUGI SKLEPU MKMETAL.PL GOTOWOŚCI TOWARU DO ODBIORU.

 27. Klient może wybrać następujące sposoby płatności:
  gotówka w siedzibie firmy
  MK METAL

  płatność kartą płatniczą w siedzibie firmy MK METAL

  płatność przy odbiorze (należność pobiera kurier)

  płatność tradycyjnym przelewem bankowym na konto sklepu

  płatność przelewem online – za pośrednictwem systemu Przelewy 24


 28. (obsługiwanym przez poznańską grupę DialCom24, w ramach której PayPro SA - Agent Rozliczeniowy - prowadzi system autoryzacji i rozliczeń na podstawie decyzji Prezesa Narodowego Banku Polskiego Nr 1/2011 z dnia 1.04.2011 r. oraz świadczy usługi płatnicze w charakterze krajowej instytucji płatniczej na podstawie decyzji Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 10.06.2014 r., wpisanej do rejestru usług płatniczych wraz z DialCom24 Sp. z o.o - Agentem Płatniczym - pod numerem IP24/2014 (dostępnym na https://erup.knf.gov.pl/View/). Działalność PayPro SA jako Krajowej Instytucji Płatniczej podlega nadzorowi Urzędowi Komisji Nadzoru Finansowego).

 29. Zamówienia na elementy dłużycowe (elementy których długość wynosi co najmniej 2m.) realizowane są tylko jako ZAMÓWIENIA PŁATNE Z GÓRY (PRZEDPŁATA).

 30. W przypadku braku zamówionego towaru w magazynie, obsługa sklepu zobowiązuje się NIEZWŁOCZNIE powiadomić o zaistniałej sytuacji w ciągu 48 godzin.
  W takim przypadku Kupującemu przysługuje prawo do anulowania lub zmiany zamówienia.

 31. W uzasadnionych przypadkach sklep mkmetal.pl zastrzega sobie możliwość odmowy realizacji zamówienia, ograniczenia sposobu płatności lub zażądania przedpłaty.
  Sklep zastrzega sobie prawo do anulowania zamówienia bez podania przyczyny po uprzednim poinformowaniu Kupującego.

   

  Czas realizacji zamówienia

   

 32. Czas realizacji zamówienia składa się z okresu przygotowania zamówienia do wysłania do Klienta, oraz z czasu potrzebnego na dostarczenie gotowej przesyłki do Klienta.
  Przesyłka wysłana firmą kurierską trafia do adresata na drugi dzień roboczy po nadaniu.
  W przypadku chwilowego braku towaru na magazynie czas realizacji zamówienia może się wydłużyć, o czym każdorazowo Klient jest informowany niezwłocznie po złożeniu zamówienia.

 33. Wysyłki towaru najczęściej realizowane są w ciągu 48 godz. od złożenia zamówienia.
  Czas realizacji zamówienia może wynieść do 7 dni roboczych (chyba że w opisie produktu podano krótszy termin). Klient jest natychmiastowo informowany w przypadku opóźnienia realizacji zamówienia (nie dłużej niż 7 dni roboczych).

 34. Odpowiedzialność za ubytek lub uszkodzenie towaru od momentu przekazania firmie kurierskiej spoczywa na przewoźniku. Warunkiem rozpatrzenia ewentualnej reklamacji względem przewoźnika jest spisanie w obecności pracownika przewoźnika „Protokołu Reklamacji”

 35. Podstawą do złożenia reklamacji jest dowód zakupu.

 36. Reklamacji nie podlegają wszelkiego rodzaju przypadkowe lub celowe uszkodzenia mechaniczne. Towar przyjęty do reklamacji, w przypadku jej uznania, zostaje wymieniony na identyczny, inny uzgodniony z Klientem lub zwrócona zostanie równowartość towaru.
  W przypadku wysyłki niewadliwego towaru do Klienta, koszty wysyłki ponosi sklep mkmetal.pl

   

  Postanowienia końcowe

   

 37. Sklep mkmetal.pl zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w sklepie mkmetal.pl, wprowadzania nowych towarów, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych lub wprowadzania w nich zmian.

 38. Do każdego zakupionego w sklepie MK Metal produktu ZAWSZE dołączany jest dowód zakupu (paragon lub faktura Vat).

 39. Nasz sklep w pełni respektuje Państwa prawa wynikające z ustawy z dnia 2 marca 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. (Dz. U. Nr 22, poz. 271).

 40. Administratorem danych osobowych Klientów zbieranych za pośrednictwem sklepu internetowego mkmetal.pl jest firma MK Metal Roman Pasternak.
  Informujemy o Ochronie danych osobowych (polityce prywatności). Zgodnie z treścią ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 O Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926), wszystkie dane osobowe zebrane przez firmę MK METAL będą wykorzystywane TYLKO DO REALIZACJI ZAMÓWIEŃ ZŁOŻONYCH DROGĄ ELEKTRONICZNĄ. Nie będą one w szczególności udostępniane firmom współpracującym z MK METAL do jakichkolwiek celów, w tym marketingowych.

 41. Składając zamówienie Kupujący akceptuje powyższy regulamin


Przejdź do strony głównej